Arinka & Kenny & Airin

Kenny & Aurellka & Arinka

Arinka & Kenny & Albien

Kenny & Endy & Arinka & Arian

4.Návštěva

Návštěva

20.08.2014 22:09

U Airin

Krátce po poledni jsme dorazili k rodinnému domku, kde má svůj domov Airin. Pan Tomáš s Airin nás už očekávali a velmi mile přivítali. Kenny s Arinkou, zkontrolovali celou zahradu a k nepovšimnutí nezůstal ani jejich další domácí mazlíček, zakrslý králík, který byl umístěný venku, naštěstí ve svém výběhu. Airin se svou rodinnou , ale hlavně s páníčkem, konná velké procházky kolem jejich vesničky Kosoř, podle slov pana Tomáše to mají projité skrz na skrz. Jednu z jijich procházek jsme viděli pohledem zhora od vyhlídky Černá rokle. Na to, že jsme byli blízko Prahy, ten pohled byl naprosto úžasný, lesy, louky a široko daleko žádné silnice a baráky. Airin má základní povely poslušnosti dokonale zmáknuté, odměnou za ně je veliké pomazlení se svým páníčkem a sem tam vypadne z ruky i nějaký ten pamlsek. Jakmile Airin dovrší 6 měsíců, začne jí škola, bude navštěvovat "cvičák", kde se bude učit další potřebné věci, pro svůj nastávající dospělí život. Přejeme Airince, aby jí to móóóc a móóóc bavilo, byla učenlivá, šikovná a dělala veškeré povely z radosti a pro své páníčky byla tou nejlepší psí kamarádkou. Ani tady nesmím zapomenout vyjádřit radost za vzornou péči Airin. Děkujiiiii !!!!!

3.Návštěva

Prázdniny

10.08.2014 21:54

10 dní s Aurellkou

Jak se Aurellka u nás měla ? Byla na prázdninách ?

První den byl pro Aurellku odpočinkový a zvykající si na dění a režim naší rodiny. Druhý den jsem začala zkoušet,co Aurellka umí (poslušnost se základními povely a velice důležitý aport, bez kterého se člověk většinou při cvičení neobejde). 
Další 2 dny jsem se soustředila jen a jen na aport, každé 2 hodiny jsem chodila s Aurellkou na louku, kde jsme pilně trénovali, po těchto dnech, jsem byla přesvědčená, že malá dračice, ví co to je a slovo APORT znamená přinést, všechno co jí hodím. Po úspěšném aportování následovalo, tak velmi oblíbené koupání našich chlupáčků, Aurellky zatím ještě ne. Avšak po slabé půl hodince Aurellka zjistila, že voda je vlastně fajn, úžasná  a zábavná. Vzhledem k velkým letním teplotám, jsme rybník navštěvovali vícekrát denně. V poslušnosti si trénovala povely "DAUN" , zůstaň, čekej a sedni. Aurellka přesto, že byla u nás na prázdninách, těchto 10 dní bylo pro ní velmi náročné, neboť každý den chodila pilně s Arinkou a Kennym cvičit. Večer byla tak unavená, že neměla už ani chuť na lumpárny.

2.Návštěva

Návštěva

19.07.2014 18:56

U Endyho (Andy) a Ariana (Aramis)

 
Po 18.hod jsme přijeli k majitelům Endyho a Ariana, přesto, že naše návštěva byla ohlášena cca půl hodinky předem, majitelé nás velmi mile přivítali společně s jejich dcerou a vnoučaty, samozřejmě nechyběli ani kluci. Chvilku to vypadolo, že Endy s Arianem budou od nás vyžadovat velké pohlazení, ale to bylo opět jen na oko. Jakmile se Arinka s Kennym vydali na průzkum kolem baráku a následně celé zahrady, oba kluci jim byli v patách a mi měli opět klid a čas si při kávě a pohoštění v klidu popovídat o Endym a Arianovi. V porovnání je Endy o malinko menší než Aramis, je to takové střeštiprdlo, které chvilku nepostojí v klidu a vymýšlí spousty lumpáren x Arian je podle majitelů důstojnější, rozvážnější, ale v lumpárnách Endymu asistuje. Oba dva jsou velcí mazlové, kteří se navzájem předhánějí, který, že to bude dřív. Endy je podobný mamině Arince a Arian zase taťkovi Kennymu. Musím se přiznat, že v jednu chvíli jsem si spletla Arinku s klukama, naštěstí mě zachránil Arinky obojek proti klíšťatům, podle kterého jsem dala vše na správnou míru. Protože jsme měli před sebou dlouhou cestu domů, museli jsme se po dvou hodinách rozloučit, ačkoliv se nám vůbec nechtělo. Jak jsem již psala, z obou návštěv jsem měla velkou radost a opravdu mě to hřálo u srdíčka, když jsem se mohla přesvědčit a na vlastní oči vidět, jaké to ty kluci mají milující, úžasné a skvělé páníčky. Za to jim všem móóóc a móóóc děkuji !!!!! ( Doufám,že jsem nepopletla kluky v porovnání )

1.Návštěva

Návštěva

16.07.2014 14:14

U Albíka

 
V odpoledních hodinách jsme dorazili na místo, kde má svůj domov Albík. Majitelka a její dcerky nás velmi mile přivítali a samozřejmě nechyběl mezi nimi ani Albík. Na něj jsme se opravdu moc těšili, ale on o nás moc zájem neměl, neboť jeho rozzářené očička směřovali k Arince a Kennymu. U kávy a pohoštění jsme si popovídali a udělali několik foteček. Albík si pohrál s Arinkou, ale nejvíce s Kennym, když už toho bylo na něj moc natáhl se pod venkovní stůl a odpočíval, ale to se nelíbilo Kennymu a neustále ho vybízel k další hře. Zhruba po dvou hodinách návštěvy, jsme si všichni udělali společnou procházku, kterou Albík každý den chodí. Kousek od jejich baráku, je úžasný les. Po hodinové procházce všichni tři chlupáčci spokojeně odpočívali. Dozvěděla jsem se, že nejstarší dcerka chodí s Albíkem na cvičák, kde se učí základy poslušnosti a do budoucna se nebrání ani výstavám.
Albík je na první pohled celý taťka Kenny s nádhernou bílou srstí a opravdu jsem měla velikou radost, vidět jak dobře je o Albíka postaráno. Kolem půl 6 jsme začali přemýšlet o odjezdu domů, ale vzhledem k tomu, že Andy a Aramis bydlí od Albíka necelých 30 km, zkusila jsem zavolat majitelům obou kluků a domluvit s nimi návštěvu. Následovalo rozloučení a směr Andy (Endy) a Aramis (Arian).

.

O Alýsce

10.07.2014 13:05

Alýska

Jak to tak vypadá, Alýska je první, která našla kouzlo vody. Nejprve to byly jen potoky, čím více bahna tím lepší, ale později v nedaleké pískovně, jak psala její panička, neváhala ani chviličku a rozběhla se do vody za labutěmi. Ty však byli rychlejší a Alinka zjistila, že je nedohoní a tak se vrátila zpět na břeh. Z této zprávičky jsem měla móóóc velikou radost, neboť správnému  retrieveru nemá být voda cizí.

O Endym a Arianovi

10.06.2014 13:20

Endy a Arian

Endy a Arian jsou kluci raubíři, kteří chvíli neposedí. Svým páníčkům velmi pomáhají : s nošením polínek, úpravy na zahrádce a to doslova, zakrácení odkvetlích květů macešek, nějaká kytička nevypadá hezky.....pryč s ní. Své paničce pomáhají i s úklidem podlahy, nakonec dostanou svůj hadr, o který se přetahují, který že to bude lepší pomocník. Kluci odpočinku moc nedají a tak ve své volný a dlouhý chvíli, měří svoje síly.