Hodiny,dny a týdny

Končí společné dny s našimi chlupáčky

Konec naší pohádky

12.05.2014 22:41

Čtvrtek odpoledne a následný pátek

Po odjezdu Aurellky, jsme se rozhodli návštívit s Alýskou prababičku, aby jsme jí ukázali ještě naše poslední štěňátko a mi tak přišli na jiné myšlenky. Odpoledne jsme si všichni krásně užili, Alýska po prozkoumání zahrady a domečku, se pomazlila s prababičkou a poté spokojeně usnula. Ve večerních hodinách jsme se vraceli zpět domů a v hlavě se začala honit nová myšlenka : poslední společná noc s chlupáčkem. Pro mě po těch dvou a půl měsících nepředstavitelné, ale tak už to je. Musela jsem se smířit s tím, že žádného malého chlupáčka už nebudu mít a tak jsem si poslední hodiny užívala, co nejvíce po jejím boku. Ráno, když zazvonil domovní zvonek, věděla jsem, že se blíží konec naší pohádky s chlupatými zlatáčky. Nastal čas posledního a tím i nejtěžšího loučení, kdy jsem věděla, že to nesmím ze své strany protahovat, abych to ustála a nebrečela jak malá.
Alý, Alynko, Alýsko stejně jako tvým sourozencům, ti přejeme ty nejhodnější a nejvíce milující páníčky, kde po jejich boku se staneš tou nejúžasnějš psí kamarádkou a nejvěrnější společnicí v životě.
 

Procházka naším životem - 10.týden

10.týden s holkami

12.05.2014 22:44

Aurellka odjíždí do svého nového domova

 

Ve čtvrtek v dopedních hodinách přijeli noví majitelé pro Aurellku. Mě ani dětem se nějak nedařilo se s naší malou kamarádkou rozloučit, a tak jejich odjezd se trošičku protáhl. Se slzičky v očích mých i dětích odjížděla Aurellka do svého nového domova a mi našli útěchu v poslední naší holčičce Alýsce. 

Aurí, Aurell, Aurellko přejeme ti móóóc a móóóc krásný, plnohodnotný život a po boku tvých novým páníčků, buď věrnou a nepřekonatelnou společnicí.

Procházka naším životem - 9.týdnů

Poslední týden

11.05.2014 22:15

Máme ještě týden

Poslední chlapeček  Albík odešel k novým páníčkům a nám zbyli 2 holčičky Alyska a Aurellka. Ty se do nových domovů rozjedou 8. a 9.května. Tím, že jsme měli doma jen 2 chlupáčky, věnovali jsme se více základům poslušnosti, což jim v určitých situacích ukazovala i Arinka s Kennym. Obě dvě princezny budou nespíše velké pomocnice na zahrádkách, které budou milovat pomoc při odnášení jakýchkoliv klacíků, trsů trávy a plevele. Úžasně se naučili reagovat na svá jména a podle tónu hlasu poznat, zda je vše v pořádku nebo se rozběhli prozkoumat okolí, které pro ně bylo zakázané (např.spodní část zahrady, prostor pod autem.....). Večer spokojeně a unaveně celá psí rodinka zalehla na připravené dece a sladkým spánkem čerpali sílu do dalšího dne.
 

Více jak 9.týdnů

01.05.2014 10:52

Jak jsme začali 9.týden

Všechny nové týdny pro nás začínají čtvrtkem. Tento den byl teplý a slunečný a tak jsme si celé dopoledne užívali s našemi třemi chlupáčky venku. Já se snažila, připravit se na další loučení a odchodem do nové rodiny naše psího kamaráda Albíka. Odchod každého štěňátka je pro mě strašně těžký, ikdyž vím, že všem našim chlupáčkům jsme se snažili vybrat ty nejlepší, milující nové páníčky, kteří je budou mít stejně tak rádi jako mi.
Alby, Albíku, Albiene přeji ti po boku tvých nových páníčků móóóc a móóóc šťastný psí život, a na opátku jim buď věrným psím společníkem v každé minutě.

Procházka naším životem - 8.týdnů

Chlupáčci

29.04.2014 10:54

Smutno po sourozencích

V tomto týdnu si plně užíváme našich posledních tří kamarádů Albíka, Alýsky a Aurellky. V neděli  bylo našim chlupáčkům smutno po svých sourozencích, večer ani v pondělí ráno nechtěli jíst, ale v dopoledních hodinách se už schutí vrhli na připravené granulky. Venku, na vše rychle zapoměli a věnovali se svým zálibám...devastování zbylích květin v záhonku, okusování smrčků, prozkoumávání vody v jezírku a přetahování se se švihadlem. Alýska se zabydlela ve velikém květináči, odkud pozorovala Albíka a Aurellku.

Více jak 8.týdnů

28.04.2014 22:09

PRVNÍ LOUČENÍ 

Dva měsíce utekli jak voda a nastalo první loučení s našemi malými kamarády. Když se vrátím úplně na začátek, jejich příchod na svět nám přineslo do života něco nového a neuvěřitelně krásného. Den ode dne byli naše miminka větší, krásnější, mazlivější a jejich přítomnost nás zaměstnávala po celý den. Zažili jsme s nimi dny, nezapomenutelných zážitků, lásky a porozumnění. O to pro nás bylo těžší, první loučení. V pátek, v odpoledních hodinách si noví páníčci přijeli pro naší holčičku Airinku a než jsem se stihla srovnat z jednoho odjezdu přijeli si pro našeho chlapečka Athoska. V neděli nám odjeli hned dva kluci najednou Andy a Aramis. Aby to pro nás, Arinku a Kennyho nebyl takový šok, domluvila jsem se s dalšími novými majiteli o vyzvednutí si Albíka, Alýsky a Aurellky až o týden později. Za jejich pochopení, jim strašně moc děkuji. 
Airinko, Athosku, Andíku a Aramisku přeji Vám móóóc a móóóc milující páníčky a aby jste jim byli, ti nejlepší a nejvěrnější společníci v životě.

Procházka naším životem - 7.týdnů

Více jak 7.týdnů

17.04.2014 10:09

Velikonoční víkend

Naše zlatíčka mají neustále kolem sebe plno úžasných lidiček, nejen z naší rodiny ( babičky, dědy, prababičku, kamarády a kamarádky našich dětí a nás dospělých), ale i budoucí páníčky. Ze všeho nejvíce jsem se těšila na nedělní návštěvu, z Děčína k nám přijela Michaela ( majitelka Parise- tatínek Arinky ) se svým přítelem Milanem a bratrem Láďou pomuchlovat se s svými vnoučátky. Každému psímu miminku, přivezli na cestu do nového domova sáček piškotů, ten je prý za dědu Pariska.Při této příležitosti jsme se pokusili vyfotografovat naše chvíli neposedné kuličky, ve výstavním postoji a udělat společné foto sourozenců. Na tuto show bylo 5 lidiček a opravdu všichni měli plné ruce práce. Nedělní odpoledne jsme si opravdu krásně užili a za to Vám móóóc děkuji.

Procházka naším životem - 6.týdnů

Více jak 6.týdnů

17.04.2014 09:01

 Dostali jsme občanky

V úterý nás navštívil pan veterinář, který se po celou dobu stará o naše pejsky Kennyho, Arinku a nyní i o 7 neposedných chlupáčků - Andíka, Athoska, Aramiska, Albíka, Airinku, Alýsku a Aurellku. Naše psí miminka dostali první ďobanec (očkování), poté následovalo tetování do ouška barvou zelená. Musím se přiznat, že jsem nesmírně ráda, že už to máme za sebou, opravdu nic příjemného to není, ale naši stateční kluci a holčičky to perfektně zvládli. Podle názoru pana veterináře si chlupáčci po tomto zážitku měli lehnout a prospat se, opak byl pravdou. Malí uličníci si pravděpodobně mezi sebou začali vysvětlovat, co je bolí a kde, podle toho také dopadli. Místo bílých chlupatých kuliček máme doma 7 kompletně zelených, podle dětí, příšerek. Včera při návštěvě mojí kamarádky, která vzala celou rodinu se slovy :" Pojedeme se podívat na bílé chlupaté miminka ", s úsměvěm na rtech a neskutečným výrazem v očích zůstali stát mezi dveřmi, co že jim to běží naproti..................naše zelené zlatíčka.

Procházka naším životem - 5.týdnů

Více jak 5.týdnů

10.04.2014 19:14

5.týdnů

Čím více jsou naše zlatíčka větší a starší, tím více si užívají každou chvilku běhání, hrání a lumpačení, každý chlupáček dostal svou novou hračku (pletený uzel). Ten se jim moc líbí, ale ještě více mají rádi, vše co není jejich ... cupování papírů, chňapky k troubě, podložky na zemi, boty s tkaničkami apod. Včera, ale zjistlili úžasnou věc, Arinka s Kennym mají na chodbě velkou misku s vodou a to je teprve nějaká zábava, nejprve se do ní chodili jen napít, poté to byli jejich pacinky, které v této misce skončili, později se snažili předhánět, kdo z nich bude u misky první , nakonec se jim povedlo, misku převrhnout....totální potopa. V tu chvíli super nápad, hrát si ve vylité vodě a pak se proběhnout po celém baráku, ať si to po nás panička uklidí. Chtěla jsem také udělat jejich novou společnou aktuální fotku, ale to se mi zatím nedaří, neboť chvíli neposedí v klidu.

Procházka naším životem - 4.týdny

Více jak 4.týdny

01.04.2014 18:29

Rosteme jak z vody

Naše chlupaté kuličky rostou jak z vody,  jsou to takový malí plyšáčci, kteří chvíli neposedí. Strašně rádi prozkoumávají své okolí. Teď už jim nedělá problém chůze na plovoucí podlaze, nožičky se jim nerozjíždějí, takže jsou to takové malé tzv.tryskomyšky. Jejich zvídavé zkoumání je brzy unaví a tak se  nejraději natáhnou pod gaučem, kde pak spokojeně vyspávají. V pondělí byli naši prckové poprvé venku, kde se jim moc líbilo, zjišťovali, že tráva a větvičky se dají dobře kousat, ale k jídlu to opravdu není. Po venkovní půlhodince, se rádi vrátili domů, kde na ně už čekali namočené granulky. 
Chceme ven  !!!                                                          Kdo mě najde ???

Procházka naším životem - 3.týdny

3 týdny a více

24.03.2014 22:04

Co je nového

 
Ve třech týdnech se malým chlupáčkům začali prořezávat první zouby, nejprve to byli špičáky, ale dnes už jich mají plnou tlamičku. Náš příkrm jsou rozmáčený granulky pro štěňátka s přidaným štěněcím mlíčkem, ty jim opravdu moc chutnají, ale po jídle nepohrdnou ani mlíčkem od maminky v tu chvíli to vypadá jako by vůbec nejedli. Po plném bříšku spokojeně usínají vedle Arinky. 
První dny a týdny hodně spali,dnes už to tak není, po jídle a odpočinku, mezi sebou zápasí, okusují se navzájem, hrají si s plyšáčky, většina z nich si zvykla na mazlení s námi, upozorňují nás nepřestávajícím kňouráním a jejich pohled směřuje ven z bedny. Malé kuličky stačí chvíli pochovat nebo jen pohladit a poté spokojeně usínají.

Procházka naším životem - 2.týdny +

Začínáme si hrát

19.03.2014 23:42

Po druhém týdnu věku si chlupáčci začínají mezi sebou hrát, poznávají sami sebe, nacházejí nové hračky, plyšáky které jim dali nejen naše děti, ale i žáci  ze školní družiny, kam chodí má dcera. Při své hře si získávají  pozornost ostatních, štěkáním a vrčením. Dnes jsem jim dala do rohu, jejich pelíšku jednorázovou podložku. A to by jste nevěřili stejně jako já, někteří chlupáčci, třeba jen náhodou, usoudili, že to bude to nejlepší místečko na čůrání. Určitě to nebude dlouho trvat a všichni budou brzy vědět, k čemu podložka slouží.

S plyšáčkem se krásně spí !!!

Procházka naším životem - týden +

2.týdny

13.03.2014 22:16

Co už umíme ve 2.týdnech

 
V tomto věku už pomaličku začínáme pozorovat svět, jsme rychlejší když k nám přijde maminka Arinka, aby jsme se mohli posilnit mlíčkem. Také rychleji už k ní najdeme cestu a k tomu nám pomáhají, sice ještě stále neposlušné nožičky, ale za pár dní bude všechno jinak. Každý den se vážíme, aby naše panička věděla jak rosteme.

Necelé 2.týdny

12.03.2014 17:28

Už to nejsou tak maličcí drobečkové, ale na svůj věk pořádní cvalíci. Každý den je na nich opravdu znát. 11.den po narození se jim pomaličku začali rozlepovat očíčka, dnes už jsou skoro otevřené. Včera jsme viděli první odvážlivce stavět se na nožičky a pokusit se udělat první krůček, maminka Arinka přišla, tak honem, honem ať jsme první a máme nejvíce mlíčka. Nožičky je, ale ještě moc neunesli a tak to byla spíše taková legrační kutálející se chůze s kotrmelcem a plazením vpřed.

Vzorná maminka

08.03.2014 23:50

Procházka naším životem - týden

Už je nám týden

06.03.2014 23:28

T Ý D E N

Dnes byl našim 4 chlapečkům a 3 holčičkám týden,přijde mi to jako včera, když poprvé spatřili svět a mi jsme si tak začali užívat jejich přítomnost.

Dnes jsme malým stále nenasytným chlupáčkům , ostříhali drápky, aby Arinku neškrábli.

Vůbec jim to nevadilo,naopak si to u naší babičky užívali.

Ještě aby ne, s plným bříškem a láskyplným pohlazení.

 

 

Řekněte sami, není kouzelný !!!

První společné dny s našimi miminky

Procházka naším životem

Den před porodem

26.02.2014 10:48

Týden před porodem jsme začali měřit teplotu, pohybovala se 37,5 až 38 C.

Den před porodem teplota klesla na 37,1 C , Arinka začala být více neklidná, nechtěla jíst a neustále vyžadovala mojí přítomnost, proto jsem jí byla stále na blízku. Při večerním měření se teplota opět snížila na 36,7 C a tak jsme očekávali narození štěňátek pozdě v noci, byla to opravdu dlouhá noc, neboť jsem společně s Arinkou naspala jen 2 hod a to od půl 4 do půl 6 hodiny ranní. 

Ve čtvrtek ráno teplota 36,5 C, Arinka dost odpočívala a chvilkami na 5 - 10 min.usnula. V půl 10 hod, začala velice zrychleně dýchat a nastoupili i první porodní stahy. V půl 11 hod dopoledne se Arince konečně narodilo první psí miminko, chlapeček (zelená mašlička), další štěňátka na svět přišla po pár minutách. Poslední holčička se narodila ve 13 hod.  Nejprve jsme na svět přivítali všechny 4 chlapečky a poté 3 holčičky. Arinka celý porod zvládla na jedničku. Po 17 hod jsem s Arinkou ještě navštívila pana veterináře, který ji důkladně prohlédl, udělal sono, a poté potvrdil, že je vše v naprostém pořádku a Arinka se tak může plně věnovat svým štěňátkům. 

Týden před porodem

20.02.2014 10:39

Arince opravdu bříško moc sluší