Informace o nás

Jak jsme se dostali ke " ZLATÝM RETRIEVRŮM "

Roku 1998 jsme s velkým zájmem začali listovat psím atlasem a shánět tak vhodnou rasu pro nás a naše budoucí děti.                  

Chtěli jsme společenské, hezké a hlavně hodné plemeno k dětem. Manžel navrhl Zlatého retrievra.

Začala jsem si o něm zjišťovat veškeré informace a do slova a do písmene jsem si tuto rasu zamilovala.

První naše štěňátko  " Andyho z Veselských luk "

jsme si přivezli z Veselí nad Lužnící . S ním jsem poznala, jak dokáže být pes věrným přítelem člověka.

Ve chvílích, kdy je Vám smutno, stojí při Vás a rozdává Vám radost. Přesto, že to měl být jen rodinný mazlíček absolvovala jsem s ním výstavy, které se mi začali moc líbit a díky nim jsem poznala spoustu úžasných lidí. Ve výstavách jsem pokračovala do té doby, než se nám narodil náš syn , pak už na ně nebylo čas.

Po dvou letech jsme k Andymu pořídili fenku " Dianu ze Zlatých písků ".

Mezi nimi vzniklo velké pouto.

Po narození našich dětí, je přijali do své psí smečky, kdy jsem opravdu nemusela mít strach, že by se batolícímu a zvídavému prckovi mohlo něco stát, neboť oni jim byli stále na blízku a při sebe menším špatném kroku, jim zastoupili cestu nebo nás dospělé upozornili, že není něco v pořádku.

Prožívali jsme s nimi hodně krásných chvil,plné lásky a věrnosti.

O to smutnější pro nás bylo, když po 12 letech nás první pejsek Andy opustil. Stále jsem si, ale opakovala,že si svůj život prožil naplno a měl kolem sebe človíčky, kteří ho měli moc a moc rádi.Tato špatná událost nezasáhla jenom nás rodinu, ale i jeho věrnou psí kamarádku Dianu, které steskem po něm vypukla rakovina mléčných žláz, které už nešlo zabránit ani ji zastavit, přesto, že jsme jí hned měsíc poté pořídili jiného malého chlupatého kamaráda " Kolomba Gemini Aurum Přijala ho na fenku jak se sluší a patří za tzv.mámu, která dokázala naučit neposlušnou bílou chlupatou kuličku, základům života, její nemoc však  byla silnější a  tři měsíce po Andym nás opustila i naše fenečka Diana, byla to pro nás strašně bolestivá rána,neboť jsme se pořádně nestačili z pamatovat z první ztráty a hned na to druhá. Tentokrát jsem na nic nečekala a se slzy v očích jsem hledala na internetových stránkách další psí slečnu pro našeho malého kamaráda a  tou se stala " Arabela od Tří kulišek ".

I když máme nové členy rodiny, které nám se vším všudy nahrazují první naše pejsky nedá se na ně zapomenout, stále  v našich srdíčkách mají a budou mít svá místečka.

 

V případě, že považujete některé informace či sdělení za opravdu důležité, můžete je v textu zvýraznit například takto.